Franța 2 România 1

Frați geto daci! Am învins!La aparențe.

După o prima repriză unde ocaziile nu s-au răzbunat de nici o parte, în a doua  Giroud nu a reușit să se ferească de o minge care i-a venit în cap și a înscris. După nici 10 minute, Sfântul Zamolxes invocat tactic de saliva lăsată de Tata Puiu pe seturile de iconițe, s-a pogorât pe teren și România a obținut un penalty: 1-1!

Dar cum fotbalul este crud,  zeii lor și-au dorit mai mult victoria: Payet s-a împiedicat în minge și a deviat-o norocos cu o precizie de laser direct în păianjenul lui Tatarușanu 2-1 în minutele când rezultatul era ca și  bătut în cuie.

Dar să nu plângem, nu am fost cu nimic mai prejos față de echipa Franței cu excepția rezultatului final.

Așteptăm cu înfrigurare să nu fim cu „nimic mai prejos” când o să întâlnim Elveția și Albania.